fbpx

TMK 400

"Big Boy"

TMK 400 Big Boy on TMK praeguse tooteperekonna suurim ja tugevaim esindaja. TMK 400 loodi algselt Kesk-Euroopa tarvis suurte puude langetamiseks ning sellele annavad jõu spetsiaalselt konstrueeritud silindrid. Tänu neile silindritele suudab TMK 400 jagu saada kuni 400 mm puutüvedest. Bib Boy sobib 10- kuni 30-tommistele ekskavaatoritele.

400 mm

560 kg

10-30 tons

Tutvu Big Boyga lähemalt
+

Giljotiin avaneb muljetavaldavalt 1070 mm ulatuses ja tänu väikesele massile on ta ideaalne tööriist nii peenema võsa lõikamiseks kui ka suuremate tüvede langetamiseks. TMK 400 tugev suletud konstruktsioon peab vastu isegi suurte puude langetamisest põhjustatud pingetele, kaaludes seejuures alla 560 kg! TMK Big Boy soovitatav hüdrauliline rõhk on sõltuvalt valitud silindrist sõltuvalt valitud silindrist 220–300 baari.

Lisaseadmed

Tõhusad lisaseadmed avardavad kasutusvõimalusi.

Kasva koos oma tööga
+

Kand.

Kanna abiga saad sa rohkem tuge ja stabiilsust oma masinale erinevatel pinnastel liikudes. Sa võid turvaliselt sellele  oma masinaga toetada olenemata sinu baasmasina suurusest. Kand kinnitub giljotiini tagaküljele poltidega pakkudes kindlat tuge masina liikumisel erinevatel pinnastel.

Puulõhkumis tera

Puulõhkumis tera abil saab küttepuud soovitud paksuseks sama giljotiiniga ilma seadistamise ja suurema vaevata.  Puulõhkumis tera kinnitatakse giljotiini küljele kolme poldi abil. Lõhkumistera töötab kõige efektiivsemalt polditava teraga giljotiini  mudelitel millega on võimalik lõhutavat  puud ka tõsta ja paigutada sama giljotiiniga.

Kogumispea

Kogumispea suurendab giljotiini tootlikkust märkimisväärselt. Kogumispea toimib automaatselt, avanedes ja sulgudes seni, kuni kimp maha kukub. Kui giljotiin on kinni, avaneb kogumispea teisele poole puutüve, ning kui giljotiin uuesti avatakse, haarab kogumispea kõigepealt kindlalt puutüvest kinni. Nii püsivad puud kogu aeg kindlalt haardes. Alles siis, kui kimp tuleb lahti lasta, läheb kimbu vabastamiseks tarvis ühte elektrilist klappi. Kogumispea lihtne toimimisskeem muudab töö kiireks ja mugavaks. Tänu kõrgele tootlikkusele on kogumispea TMK kõikjal maailmas enim soositud lisaseade.

UUS! Nüüd on kogumispea saadaval ka ilma elektrilise klapita! Lisateavet küsi kohalikult edasimüüjalt või otse TMK-lt.

Laasija

Laasija annab harvendustulemusele viimasel lihvi ja on ideaalseks täienduseks TMK 400, TMK 300 & TMK 200 lisavarustuse paketile. TMK on toonud turule esimese hõlpsalt juhitava ja kuluka etteandesüsteemita laasija. Rombikujulise ava tõttu töötab laasija sujuvalt. Selline konstruktsioon jätab giljotiinile veidi ruumi kallutamiseks, enne kui tera puutüve läbi lõikab. See tagab nobeda ja sujuva liikumise, mistõttu laasimine kulgeb kiiresti ja, mis veel olulisem, kergelt. Põhjamaades on laasija väga levinud lisaseade, kuna nõudlus laasitud puidu järele on suur. Laasijat on võimalik kasutada ka ilma elektrita ja selle saab hõlpsalt ka tagantjärele paigaldada.

Reguleerplaadid

Kinnitid paiknevad polditavatel lisaplaatidel, mis lubab kasutada giljotiini paljudel eri masinatel.

Silindrivalik

TMK 400 saab varustada mitme eri silindriga.

1. Tavaline peasilinder, soovitatav rõhk 280–300 baari.
2. TMK turbosilinder on patenteeritud teleskoopsilinder, kus väiksem silinder aktiveerub alati esimesena ja hoiab liikumise kiirena. Kui väiksema silindri jõud on lõppenud, aktiveerub automaatselt suurem silinder. Nii on liikumine alati väga kiire, ilma et jõud selle all kuidagi kannataks. TMK turbosilindri soovitatav rõhk on 200–220 baari.

TMK turbosilinder on ideaalne valik eriti siis, kui kasutatakse rotaatorit, kuna väiksem rõhk ei mõjuta maksimaalset lõikevõimet. TMK turbosilinder kasvatab töö efektiivsust kuni 15%!

Videod

Veel videoid
+

  Galerii

  Veel pilte
  +

  Tehnilised andmed

  Silindrid

  Mõõtmed

  Tagasi üles