fbpx

TMK 300

EHTNE JA ORIGINAALNE

TMK 300 on seade, millest TMK tooteperekond alguse on saanud. TMK 300 lisaseadmete valik on laiem kui ühelgi teisel TMK tootel ning tänu sellele on TMK 300 kõigist turul olevatest võsagiljotiinidest universaalseim. Tänu kasutuslihtsusele on TMK 300 ideaalne valik neile, kes vajavad seadet vahetevahel, ent suure tootlikkuse tõttu sobib TMK 300 suurepäraselt ka valdkonna professionaalidele.

300 mm

260 kg

5-20 tons

Tutvu TMK 300-ga lähemalt
+

Meie tootepere matriarh kaalub kõigest 260 kilo ning sellepärast saab teda kasutada isegi vaid 5-tonnisel ekskavaatoril, samas talub giljotiin ka 20-tonnise ekskavaatori survet. Tänu suletud konstruktsioonile ja tõhusale terale lõikab giljotiin 300 mm puutüve puhtalt läbi. Giljotiini saab kasutada ka suurematel minilaaduritel ja kompaktlaaduritel. Erinevalt teistest mudelitest võib TMK 300 varustada ka laasijaga. TMK 300 soovitatav hüdrauliline rõhk on sõltuvalt valitud silindrist 180–300 baari.

Lisaseadmed

Tõhusad lisaseadmed avardavad kasutusvõimalusi.

Kasva koos oma tööga
+

Kand.

Kanna abiga saad sa rohkem tuge ja stabiilsust oma masinale erinevatel pinnastel liikudes. Sa võid turvaliselt sellele  oma masinaga toetada olenemata sinu baasmasina suurusest. Kand kinnitub giljotiini tagaküljele poltidega pakkudes kindlat tuge masina liikumisel erinevatel pinnastel.

Puulõhkumis tera

Puulõhkumis tera abil saab küttepuud soovitud paksuseks sama giljotiiniga ilma seadistamise ja suurema vaevata.  Puulõhkumis tera kinnitatakse giljotiini küljele kolme poldi abil. Lõhkumistera töötab kõige efektiivsemalt polditava teraga giljotiini  mudelitel millega on võimalik lõhutavat  puud ka tõsta ja paigutada sama giljotiiniga.

Kogumispea

Kogumispea suurendab giljotiini tootlikkust märkimisväärselt. Kogumispea toimib automaatselt, avanedes ja sulgudes seni, kuni kimp maha kukub. Kui giljotiin on kinni, avaneb kogumispea teisele poole puutüve, ning kui giljotiin uuesti avatakse, haarab kogumispea kõigepealt kindlalt puutüvest kinni. Nii püsivad puud kogu aeg kindlalt haardes. Alles siis, kui kimp tuleb lahti lasta, läheb kimbu vabastamiseks tarvis ühte elektrilist klappi. Kogumispea lihtne toimimisskeem muudab töö kiireks ja mugavaks. Tänu kõrgele tootlikkusele on kogumispea TMK kõikjal maailmas enim soositud lisaseade.

UUS! Nüüd on kogumispea saadaval ka ilma elektrilise klapita! Lisateavet küsi kohalikult edasimüüjalt või otse TMK-lt.

Laasija

Laasija annab harvendustulemusele viimasel lihvi ja on ideaalseks täienduseks TMK 400, TMK 300 & TMK 200 lisavarustuse paketile. TMK on toonud turule esimese hõlpsalt juhitava ja kuluka etteandesüsteemita laasija. Rombikujulise ava tõttu töötab laasija sujuvalt. Selline konstruktsioon jätab giljotiinile veidi ruumi kallutamiseks, enne kui tera puutüve läbi lõikab. See tagab nobeda ja sujuva liikumise, mistõttu laasimine kulgeb kiiresti ja, mis veel olulisem, kergelt. Põhjamaades on laasija väga levinud lisaseade, kuna nõudlus laasitud puidu järele on suur. Laasijat on võimalik kasutada ka ilma elektrita ja selle saab hõlpsalt ka tagantjärele paigaldada.

Hüdrauliline noolepikendi

Hüdrauliline noolepikendi on professionaali valik. Kiirliitmikuga ühendatav hüdrauliline noolepikendi annab professionaalidele ülimalt vajaliku lisaulatuse, vähendamata seejuures seadme liikuvust. Noolepikendi pikkus on umbes 2 meetrit ja seda saab veel 1,6 meetri võrra pikemaks seada. Sõltuvalt kinniti asendist on hüdraulilise noolepikendiga võimalik tööulatust täiendavalt vee umbes 3,6 meetri võrra suurendada. Pikendi kasutamine on lihtne ja kui töö tehtud, saab kaevamistöid kiiresti ja hõlpsalt jätkata. Noole väljatöötamisel oleme pidanud silmas just neid omadusi, mida metsaharvendusel ja võsalõikamisel tarvis on, nii saab masin ka kõige kitsamates kohtades end kergesti pöörata, hoolimata paigaldatud pikendist. Pikendi tagumine ots on tugevdatud, nii et seda saab kasutada abivahendina, kui ekskavaatorit on tarvis keerulistes kohtades liigutada.

Jäik noolepikendi

TMK 300 saab varustada mitme eri noolepikendiga. Polditavad plaadid võimaldavad noole kergesti maha võtta, kui seda käsil olevaks tööks parajasti vaja pole. Noolepikendi sobib hästi laasijaga, kuna muudab tänu suuremale ulatusele liikumise kiiremaks ja sujuvamaks. Jäik pikendi oli mõeldud kasutamiseks koos rotaatoriga tagamaks, et õrnad voolikud võsastikus viga ei saaks, vaid püsiksid alati okstes ohutus kauguses, nii et vigastuste oht oleks minimaalne.

Haakeseade

TMK haakeseade lisab TMK võsagiljotiini kasutusele kiirust ja mitmekesisust. Algselt oli haakeseade loodud selleks, et koos hüdraulilise noolepikendiga kulgeks töö kiiremini, ent tänu haakeseadmele saab võsagiljotiini kasutada ka neil masinatel, millel iseenesest giljotiini kallutamise võimekus puudub. Nii saab giljotiini kasutada ka traktorkraanadel ja harvesteridel. Haakeseadme kallutusnurk on 165 kraadi, mis tagab laia liikumisulatuse, samas kui piisavalt väike silinder muudab liikumise kiiremaks. Haakeseade kinnitatakse giljotiini külge poltidega, tänu sellele saab seadme kiiresti maha võtta ja vajadusel uuesti mõnele teisele masinale paigaldada.

UUS! Koostöös Palfingeriga oleme valmistanud haakeseadme, mis sobib otse kõigile EPSOLUTION-seeria kraanadele! Lisateavet küsi kohalikult edasimüüjalt või otse TMK-lt.

Reguleerplaadid

Kinnitid paiknevad polditavatel lisaplaatidel, mis lubab kasutada giljotiini paljudel eri masinatel.

Silindrivalik

TMK 300 saab varustada mitme eri silindriga.

1. Tavaline peasilinder, soovitatav rõhk 180–250 baari.
2. Suurem peasilinder, soovitatav rõhk 160–180 baari.
3. TMK turbosilinder on patenteeritud teleskoopsilinder, kus väiksem silinder aktiveerub alati esimesena ja tagab liigutuste kiiruse. Kui väiksema silindri jõud on lõppenud, aktiveerub automaatselt suurem silinder. Nii on liikumine alati väga kiire, ilma et jõud selle all kuidagi kannataks. TMK turbosilindri soovitatav rõhk on 220 baari.

TMK turbosilinder ja suurem peasilinder on ideaalseks valikuks eriti siis, kui kasutatakse rotaatorit, sest väiksem rõhk ei mõjuta maksimaalset lõikevõimet. TMK turbosilinder kasvatab töö efektiivsust kuni 15%!

Videod

Veel videoid
+

  Galerii

  Veel pilte
  +

  Tehnilised andmed

  Silindrid

  Mõõtmed

  Tagasi üles