fbpx

TMK 200

"Beaver"

TMK 200 Beaver on TMK tootepere uusim liige. Tänu väikestele mõõtmetele ja hästi läbimõeldud konstruktsioonile sobib Beaver hästi traktorkraanadele, minilaaduritele ja väikestele ekskavaatoritele. See kõigest 165 kg kaaluv jõuline seade lõikab 200 mm puutüve vaevata läbi.

200 mm

165 kg

2-8 tons

Tutvu Beaveriga lähemalt
+

Tänu oma väikesele kaalule ja tugevale suletud konstruktsioonile on TMK 200 tööpõld lai: kraavide puhastamisest kuni metsa harvendamiseni. Spetsiaalselt vormitud terad hoiavad puutüve lõiketugevuse maksimeerimiseks haaratsi lähedal ning kääride liikumisega sarnanev lõikamisliigutus tagab puhta lõikejälje ega kisu ka võsa juurtega välja. TMK Beaveri soovitatav hüdrauliline rõhk on sõltuvalt valitud silindrist 180–300 baari.

Lisaseadmed

Tõhusad lisaseadmed avardavad kasutusvõimalusi.

Kasva koos oma tööga
+

Kand.

Kanna abiga saad sa rohkem tuge ja stabiilsust oma masinale erinevatel pinnastel liikudes. Sa võid turvaliselt sellele  oma masinaga toetada olenemata sinu baasmasina suurusest. Kand kinnitub giljotiini tagaküljele poltidega pakkudes kindlat tuge masina liikumisel erinevatel pinnastel.

Puulõhkumis tera

Puulõhkumis tera abil saab küttepuud soovitud paksuseks sama giljotiiniga ilma seadistamise ja suurema vaevata.  Puulõhkumis tera kinnitatakse giljotiini küljele kolme poldi abil. Lõhkumistera töötab kõige efektiivsemalt polditava teraga giljotiini  mudelitel millega on võimalik lõhutavat  puud ka tõsta ja paigutada sama giljotiiniga.

Kogumispea

Kogumispea suurendab giljotiini tootlikkust märkimisväärselt. Kogumispea toimib automaatselt, avanedes ja sulgudes seni, kuni kimp maha kukub. Kui giljotiin on kinni, avaneb kogumispea teisele poole puutüve, ning kui giljotiin uuesti avatakse, haarab kogumispea kõigepealt kindlalt puutüvest kinni. Nii püsivad puud kogu aeg kindlalt haardes. Alles siis, kui kimp tuleb lahti lasta, läheb kimbu vabastamiseks tarvis ühte elektrilist klappi. Kogumispea lihtne toimimisskeem muudab töö kiireks ja mugavaks. Tänu kõrgele tootlikkusele on kogumispea TMK kõikjal maailmas enim soositud lisaseade.

UUS! Nüüd on kogumispea saadaval ka ilma elektrilise klapita! Lisateavet küsi kohalikult edasimüüjalt või otse TMK-lt.

Laasija

Laasija annab harvendustulemusele viimasel lihvi ja on ideaalseks täienduseks TMK 400, TMK 300 & TMK 200 lisavarustuse paketile. TMK on toonud turule esimese hõlpsalt juhitava ja kuluka etteandesüsteemita laasija. Rombikujulise ava tõttu töötab laasija sujuvalt. Selline konstruktsioon jätab giljotiinile veidi ruumi kallutamiseks, enne kui tera puutüve läbi lõikab. See tagab nobeda ja sujuva liikumise, mistõttu laasimine kulgeb kiiresti ja, mis veel olulisem, kergelt. Põhjamaades on laasija väga levinud lisaseade, kuna nõudlus laasitud puidu järele on suur. Laasijat on võimalik kasutada ka ilma elektrita ja selle saab hõlpsalt ka tagantjärele paigaldada.

Haakeseade

TMK haakeseade lisab TMK võsagiljotiini kasutusele kiirust ja mitmekesisust. Algselt oli haakeseade loodud selleks, et koos hüdraulilise noolepikendiga kulgeks töö kiiremini, ent tänu haakeseadmele saab võsagiljotiini kasutada ka neil masinatel, millel iseenesest giljotiini kallutamise võimekus puudub. Nii saab giljotiini kasutada ka traktorkraanadel ja harvesteridel. Haakeseadme kallutusnurk on 165 kraadi, mis tagab laia liikumisulatuse, samas kui piisavalt väike silinder muudab liikumise kiiremaks. Haakeseade kinnitatakse giljotiini külge poltidega, tänu sellele saab seadme kiiresti maha võtta ja vajadusel uuesti mõnele teisele masinale paigaldada.

UUS! Koostöös Palfingeriga oleme valmistanud haakeseadme, mis sobib otse kõigile EPSOLUTION-seeria kraanadele! Lisateavet küsi kohalikult edasimüüjalt või otse TMK-lt.

Reguleerplaadid

Kinnitid paiknevad polditavatel lisaplaatidel, mis lubab kasutada giljotiini paljudel eri masinatel.

Silindrivalik

TMK 200 saab varustada mitme eri silindriga.

1. Tavaline peasilinder, soovitatav rõhk 180–250 baari.
2. Suurem peasilinder, soovitatav rõhk 160–180 baari.
3. TMK turbosilinder on patenteeritud teleskoopsilinder, kus väiksem silinder aktiveerub alati esimesena ja tagab liigutuste kiiruse. Kui väiksema silindri jõud on lõppenud, aktiveerub automaatselt suurem silinder. Nii on liikumine alati väga kiire, ilma et jõud selle all kuidagi kannataks. TMK turbosilindri soovitatav rõhk on 160–180 baari.

TMK turbosilinder ja suurem peasilinder on ideaalseks valikuks eriti siis, kui kasutatakse rotaatorit, sest väiksem rõhk ei mõjuta maksimaalset lõikevõimet. TMK turbosilinder kasvatab töö efektiivsust kuni 15%!

Videod

Veel videoid
+

  Galerii

  Veel pilte
  +

  Tehnilised andmed

  Silindrid

  Mõõtmed

  Tagasi üles