fbpx

Kasutajalt. Kasutajatele.

September 2009. Hankasalmi lähedal metsa ääres asuvast talust tõuseb musta suitsu. Lähemal vaatamisel selgub, et tegemist ei ole metsatulekahjuga, vaid leegiga, mis Tenho Koponenis põleb. Aasa alguses ostetud võsagiljotiin on taas kord üles öelnud ja nüüdseks on Tenhol mõõt täis saanud. Metsa hooldamiseks peab leiduma mingi parem viis, sest mootorsaega pole lihtsalt enam jaksu metsa vahel kolada.

Juuni 2017. TMK tootepere on äsja kasvanud kahe uue liikme võrra: Elmia metsandusmessil toodi esmakordselt avalikkuse ette TMK 200 ja TMK 400. 2009. aastal kogetud nördimusest on sündinud firma, mis valmistab metsahoolduseks ja harvendusraieteks võsagiljotiine ja nende lisaseadmeid. Väiksemad ja suuremad mudelid on loodud vastusena klientide üha kasvavale nõudlusele.

TMK Energiakoura Oy tooted on algselt projekteeritud oma tarbeks ja selleks, et eespool kirjeldatud olukordi vältida, peavad need olema tõhusad, kergesti kasutatavad ja ennekõike tugevad ja vastupidavad. Oleme märganud, et neid argumente oskavad hinnata paljud ettevõtjad ja talupidajad üle maailma. TMK on mõne aastaga kasvanud ühe mehe hobist rahvusvaheliselt mainekaks ettevõtteks, mille tooteid kasutatakse täna Lõuna-Koreast USA-ni ja Norrast Uus-Meremaani.
Tõhusam töö – Väiksem hooldusvajadus.
Vali TMK.

„Olen mullatöö valdkonna ettevõtja Kesk-Soomest. Lisaks on mul ka väike talu ja natuke metsa. Paraku jäi metsa hooldamine mõnevõrra unarusse. Kui mul tekkis lõpuks aega, et metsa minna, oli seal alati liiga palju lund. Samas seisid mu ekskavaatorid jõude platsil. Hakkasin olukorrale lahendust otsima. 2009. hilissügisel alustasin oma töökojas endale sobiva võsagiljotiini valmistamist. Giljotiinist pidi tulema lihtne, tugev ja tõhus ning selle konstruktsioon pidi olema selline, et tera ei kahjustaks ülemäära puid, mis pidid kasvama jääma. Esimene päevavalgust näinud prototüüp pidas enne purunemist vastu pool tundi. Eks siis tuli minna tagasi töökotta ja pärast mõningaid eksisamme valmiski giljotiin, mis ekskavaatorile paigaldatult osutus metsaharvenduses üllatavalt tõhusaks.

Olles olnud mõnda aega giljotiini kasutanud tabas mind mõte, et järsku võiks sellist tööriista teistelgi tarvis minna. Kutsusin oma äia Reijo endaga metsa kaasa. Reijo kui pensionil olev insener võttis kaasa pliiatsi ja paberi ning tegi valmis esimesed giljotiini joonised. Insener-konstruktori ametit pidav vend Mika koostas arvutil joonised, mida tänapäevane tehas lugeda oskab. Nii sõitsingi ma 2010. aasta kevadel oma giljotiini ja joonistega Multiasse. Multimek Oy oli nõus valmistama viiest giljotiinist koosneva katsepartii. Kodus tehtud ja Youtoube’i üleslaaditud videod äratasid inimestes selle soodsa hinnaga lihtsa toote vastu huvi. Aegade jooksul on giljotiini konstruktsiooni mõnevõrra uuendatud, ent seadme põhiolemus on endiseks jäänud. Praeguseks oleme valmistanud enam kui 1700 giljotiini ja klientidelt saadud tagasiside annab meile julgust oma tööd jätkata!“

Hankasalmis, Soomes 01.03.2019
Tenho Markus Koponen

 

Tooted on projekteeritud ja valmistatud Soomes kvaliteetseid materjale kasutades. TMK-l on stabiilne ja lai ekspordivõrgustik nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Lisaks avanevad pidevalt ka uued ekspordikanalid. TMK on Soome juhtivaid võsagiljotiinide valmistajaid ning firma eesmärk on kasvada enim tuntud võsagiljotiinide tootjaks maailmas. TMK on panustanud tootearendusse juba aastaid ning tänu sellele on meil õnnestunud tuua võsagiljotiinide turule mitmeid innovaatilisi lahendusi. TMK eesmärk on püsida ka edaspidi valdkonna innovatsiooni esirinnas.

Tagasi üles